Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada. Stanisław Staszic

"Rozwój osobisty i zawodowy - lepszy start w przyszłość"
nr 2014-1-PL01-KA102-001137

Wniosek o dofinansowanie projektu został pozytywnie rozpatrzony do realizacji przez Narodową Agencję programu Erasmus + w wyniku konkursu wniosków w czerwcu br.

Projekt realizowany będzie w latach 2014 - 2016 w ramach PROGRAMU Erasmus +;
   Akcja 1: Mobilność edukacyjna (wyjazdy uczniów i uczennic w celach edukacyjnych). Finansowany jest w 100% przez Komisję Europejską.

Autorem i koordynatorem projektu jest Agnieszka Lewandowska
wicedyrektor szkoły

Cel projektu

• rozwijanie i wykorzystywanie przez jego uczestników kompetencji w zakresie TIK, kompetencji językowych, organizacyjnych, społecznych oraz umacnianie cech osobowościowych niezbędnych w życiu zawodowym i społecznym
  • zdobycie doświadczenia zawodowego, poprzez praktyczne zastosowanie i doskonalenie umiejętności przedmiotowych (zawodowych) co przyczyni się do rozwoju zawodowego uczestnika - udział w praktyce zawodowej trwającej 4 tygodnie
  • weryfikacja własnych predyspozycji zawodowych
  • nabycie umiejętności planowania własnej kariery zawodowej
  • uświadomienie wśród uczestników konieczności uczenia się przez całe życie
  • wzrost świadomości międzykulturowej

Projekt realizowany będzie we współpracy z Instytucją Partnerską euroMind z siedzibą w Hiszpanii, Ubeda, prowincja Jean, region Andaluzja. Instytucja partnerska:

• posiada zawarte umowy z Instystucjami Przyjmującymi, których specyfika zgodna jest z potrzebami potencjalnych uczestników niniejszego projektu.
  • zapewnia właściwy dobór Instytucji Przyjmujących do profilu zawodowego uczestnika. Dobór Instytucji Przyjmującej poprzedzony jest rozmową z uczestnikiem za pośrednictwem komunikatora SKYPE uwzględniając jego dotychczasową wiedzę, zainteresowania, preferencje, a także poziom znajomości języka angielskiego i hiszpańskiego.
  • zobowiązuje się do osiągnięcia zakładanych celów projektu jak zakładanych efektów z zakresu kompetencji kluczowych, społecznych, organizacyjnych i zawodowych przewidzianych w programie praktyk.

Potencjalni uczestnicy projektu

Uczestnicy projektu to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie kształcący się w zawodzie technik ekonomista, technik informatyk, technik logistyk i technik organizacji reklamy. Uczestnikami będzie 55 uczniów klas II i III Technikum nr 1 w ZSP nr 1 Kwidzynie wybranych w procesie selekcji i rekrutacji zapewniając równość szans poprzez zastosowanie kryteriów możliwych do spełnienia.

Po udziale w projekcie każdy uczestnik otrzyma:

• Zaświadczenie o ocenie końcowej z praktyki zawodowej;
  • Certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego;
  • Certyfikat o odbytym stażu;
  • Zaświadczenie o ukończeniu warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnej z określeniem tematyki;
  • Zaświadczenie o ukończeniu warsztatów z zakresu doradztwa zawodowego;
  • Dokument Eropass Mobilność, który
    • ułatwia pracodawcy ocenę umiejętności, kwalifikacji lub poziomu wiedzy zdobytej poza granicami kraju
    • rozszerza możliwości dokumentowania rożnych form zdobywania doświadczeń zawodowych nabytych za granicą co sprzyja ich przejrzystości
    • w jednolity sposób dla wszystkich krajów europejskich prezentuje doświadczenie zdobyte podczas nauki, praktyk czy staży zagranicznych.

Działania

czytano 4522 razy