technik logistyk

Logistyka zajmuje się planowaniem, realizowaniem i kontrolowaniem sprawnego i efektywnego transportu surowców, materiałów do produkcji, wyrobów gotowych.

Jej zadaniem jest takie zorganizowanie przemieszczania i magazynowania produktów, aby koszty były racjonalne, a warunki nabywania zgodne z oczekiwaniami konsumentów.

Nauka w technikum trwa 4 lata. Kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Absolwenci mają prawo posługiwać się tytułem technik logistyk.

Uczniowie kończący szkołę mogą znaleźć zatrudnienie w:

• przedsiębiorstwach produkcyjnych;
  • firmach usługowych;
  • firmach transportowych;
  • samorządach lokalnych.

Technik logistyk umie:

• planować i organizować prace magazynu;
  • planować, organizować, realizować i kontrolować zadania logistyczne za pomocą różnych środków transportu;
  • organizować załadunek i wyładunek towarów;
  • korzystać ze specjalistycznego oprogramowania w zakresie logistyki;
  • posługiwać się biegle dwoma językami obcymi.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących uczniowie poznają zagadnienia logistyczne na następujących przedmiotach zawodowych:

• podstawy logistyki;
  • gospodarka zapasami;
  • ekonomika logistyki;
  • transport i spedycja;
  • planowanie logistyczne;

Od kandydatów wymagane są predyspozycje do nauki języków obcych i umiejętność logicznego myślenia.

tl_qr.png